تبلیغات
دبیرخانه استانی ارزشیابی تحصیلی تربیتی دوره ابتدایی آذربایجان غربی - مطالب اردیبهشت 1394


راهنمای شماره 2 گزارش پیشرفت تحصیلی تربیتی و کارنامه نوبت دوم


معاونان  محترم آموزش ابتدایی استان ها

با سلام و تقدیم احترام

به منظور تکمیل گزارش پیشرفت تحصیلی - تربیتی  نوبت دوم سال تحصیلی 94 - 93 ، راهنمای شماره 2 تنظیم و در دسترس همکاران محترم قرار گرفت.

 با تشکر

منبع : دفتر آموزش دبستانی


دریافت پیوست

نظرات() 

آثار منتخب همکاران شرکت کننده در سال تحصیلی 93-92 اجرا شده توسط مرکز سنجش آموزش و پرورشسرکار خانم مددی       سرکار خانم مددیآثار منتخب همکاران شرکت کننده در سال تحصیلی 94-93 اجرا شده توسط دبیرخانه کشوری ارزشیابی کیفی توصیفیسرکار خانم اکرم غیاث آبادی    


سرکار خانم فاطمه جعفرآبادی     سرکار خانم کبری کریم زاده


سرکار خانم ناهید نجفی     جناب آقای نجم الدین حاجی تاش


سرکار خانم نرگس کمساری     سرکار خانم پروین اندیش


سرکار خانم سیمین مختاری

نظرات() 

بسمه تعالی

 من ستاره پردازم :حرفه من اینست که ستاره ها را صیقل دهم ،پرداخت کنم،جلا بدهم و به آسمان زندگی بفرستم !
من در دنیایی مملو از حرفه های گوناگون ، حر فه ای شگرف و بالنده دارم . می پرسید حرفه من چیست؟
"من ستاره پردازم  ! "
حرفه من خیلی مهم است .
 اگر بخواهید بدانید چقدر مهم است ، کافیست شب هنگام ، به ستارگانی که می درخشند و چشمک می زنند نگاه کنید.

ستارگان چشمک زن من ، در آسمان مدرسه چشمک می زنند و وظیفه من اینست که آن ها را به مدرسه بیاورم ، صیقل بدهم ، پرداخت کنم ، رنگ طلایی بزنم و رهایشان سازم تا جای خود را در آسمان زند گی پیدا کنند .
مثل ستارگان درخشان آسمان که هر یک در جای خود قرار گرفته اند .

ستاره های ریز و درشت ، با چهره های گو ناگون به مدرسه می آیند .
بعضی از آن ها آماده جلا گرفتن هستند ، اما برخی کدر و بی رنگند ، برخی دلنواز و دل آرامند و بعضی مهربان و دلپذیرند . برخی حساس و شکننده اند و عده ای تیغ دار و آزار دهنده هستند .

همان طور که ستارگانم را جلا می دهم ، همانطور که به آن ها یاد می دهم و به هر کدام رنگ طلایی می زنم ، می گویم : " دنیا بدون شما هیچ معنایی ندارد . "
 به آن ها می گویم : شما می توانید درخشنده ترین ستاره ها باشید ، شما می توانید نورانی ترین ستاره آسمان زندگی باشید."به آن ها می گویم :" دنیا جای خوبی برای زیستن است ، چون شما در آن هستید .
"
هر شب ، وقتی به آسمان نگاه می کنم ، شغل آبرومند و پر شکوه خودم را به یاد می آورم که فردا صبح  ، باید جلا دادن ستارگان کوچک مدرسه آماده باشم .

نوشته بگز ، ل – ترجمه دکتر علی رئوف


نظرات() 

پیشنهادی ارزشمند و ماندگار ازآموزش و پرورش استان مازندران


با سلام و احترام

امروزه اکثر قریب به اتفاق صاحبنظران معتقدند آموزش و پرورش بستری مناسب برای ساختن نیروی انسانی است ودرآموزش و پرورش فردای جوامع ساخته میشود، بدون شک کوچکترین تصمیمی که درلایه های مختلف آموزش و پرورش گرفته شود دراعماق جامعه تاثیرگذارخواهدبود . در تاریخ 22/1/94 مدیر کل محترم استان مازندران طی یک نامه در یک اقدام ارزشمند و تاثیرگذار دستورالعمل شورای راهبری آموزش والدین پایه اول ابتدایی ورودی 94 را به حوزه معاونت آموزش ابتدایی وزارت ارسال نمودکه با هم اندیشی صاحب نظران ، اندیشمندان ، انجمن اولیا ومربیان و پیشکسوتان حوزه تعلیم و تربیت تدوین گشته بود. تدبیرخوب استان جهت آشنایی والدین پایه اول ابتدایی با مبانی ارزشیابی پیشرفت تحصیلی (کیفی –توصیفی ) به همراه راهنمای برنامه عمل به منظور ایجاد وحدت رویه ، بهبود فرآیند انتقال محتوای برنامه و تغییر نگرش والدین عزیز در خصوص اهداف تعلیم و تربیت با برگزاری کارگاه های آموزشی والدین گامی هدفمند ، برنامه ریزی شده ، ماندگار و اثربخش می باشد  . به یقین اینگونه برنامه ها و اقدامات اساسی می توانددر ارتقا بخشی به برنامه ها و فعالیت هاو همچنین جایگاه دوره ابتدایی موثر باشد . از آنجاییکه این برنامه می تواند به عنوان یک الگوی عملی و تجربه موفق برای سایر استان ها نیز مطرح گردد لذا در همین راستا دفتر آموزش دبستانی اقدام به معرفی برنامه در سایت خود و دبیرخانه ملی  ارزشیابی کیفی –توصیفی مستقر در استان آذربایجان غربی نموده است . ضمن تشکر و قدردانی از حرکت ارزشمند آموزش و پرورش استان مازندران به ویژه معاونت محترم آموزش ابتدایی جناب آقای میرشفیعی و همکاران محترم ایشان ،  امید است که معاونین محترم استان ها نیزضمن مطالعه  و بهره برداری لازم بتوانند در ایجاد اینگونه حرکت های تاثیر گذار همچون گذشته پیشرو باشند . با تشکر

صادق صادق پور

مدیر کل دفتر آموزش دبستانی

منبع: دفتر آموزش دبستانی
                                                          
برای دریافت پیوست کلیک کنید

نظرات() 


برگزاری سومین جلسه تخصصی شورای راهبری ارزشیابی کیفی- توصیفی کشوری


سومین جلسه تخصصی شورای راهبری ارزشیابی کیفی- توصیفی کشوری با هدف استقرار درست برنامه در روز یک شنبه مورخ 30 فروردین 1394  با حضور آقای مهندس صادق پور ، آقای  دکتر علی اکبر سیف  ، آقای مهندس  سلیمی جهرمی ، آقای دکتر  حسنی  ،آقای  ذاکریان  ، آقای شکوهی  ، خانم ملکی ،آقای جهان آرای ، آقای رزم آرا ،آقای قره داغی وآقای  تیموری در حوزه معاونت آموزش ابتدایی به میزبانی دفتر آموزش دبستانی تشکیل شد . در این جلسه که در فضایی آکنده از صمیمت برگزار شد مباحث تخصصی در خصوص ارایه الگوی اجرایی ارزشیابی کیفی توصیفی و راهکارهای بهبود ارزشیابی توصیفی در مرحله اجرا با توجه به نیاز مخاطبان مطرح گردید . ابتدا دکتر حسنی به تعریفی از ارزشیابی توصیفی در مرحله اجرا پرداختند و سپس دکتر سیف وسایر اعضا نظرات خود را اعلام نمودند . در همین راستا گزارش دبیرخانه ارزشیابی توصیفی آذربایجان غربی نیز ارایه گردید که مورد توجه قرارگرفت .         

نظرات() 

ویدئوهایی جالب از جهان دانش


ویدئوهای جالب از جهان دانش


نظرسنجی

  آیا با طراحی و اجرای نظام ارزشیابی نتیجه محور براساس استانداردهای ملی برای گذر از دوره های تحصیلی و رویکرد ارزشیابی فرایند مدار موافق هستیدخبرنامه پیامکی دبیرخانه

کسب درآمد ویژه همکاران

  filesell

آمار  بازدیدها

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

  پیشنهادات ما برای ارزشیابی توصیفی

  کلیک کنید


  کلیک کنید


  کلیک کنید


  کلیک کنید


  کلیک کنید


  کلیک کنید


  کلیک کنید